Ko Pvp Serverlar & PvP - Man

Sitemizden yararlanmak ve bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!
ÖzeL Database Editlemek [Resimli Anlatım] Uyeols10

Join the forum, it's quick and easy

Sitemizden yararlanmak ve bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!
ÖzeL Database Editlemek [Resimli Anlatım] Uyeols10

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1299 1351 Pvp Serverlar & MT2

Misafir Üyelerimiz Konu Açmak veya Cevap Göndermek İster Misiniz?
İstek ve Şikayetleriniz & Tanışma & Misafir "Server Tanıtımı"

• Öğrenci • & • Asker • sistemimiz aktifdir.. Odalar için [TIKLA]

"kopvpserverlar.tk" hizmetinizdedir...

Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular

» 3 İdiot 2009Türkçe Altyazı [HD] Mutlaka İzleyin ...
ÖzeL Database Editlemek [Resimli Anlatım] Icon_minitime1Ptsi Ağus. 12, 2013 9:17 pm tarafından Celik

» "Çözüldü"İkonu ve Sonuçlandırılmış Sistemi
ÖzeL Database Editlemek [Resimli Anlatım] Icon_minitime1Salı Ağus. 06, 2013 2:57 pm tarafından Celik

ÖzeL Database Editlemek [Resimli Anlatım] Icon_minitime1Salı Ağus. 06, 2013 2:57 pm tarafından Celik

ÖzeL Database Editlemek [Resimli Anlatım] Icon_minitime1Salı Ağus. 06, 2013 2:56 pm tarafından Celik

ÖzeL Database Editlemek [Resimli Anlatım] Icon_minitime1Salı Ağus. 06, 2013 2:15 pm tarafından Celik

ÖzeL Database Editlemek [Resimli Anlatım] Icon_minitime1Salı Ağus. 06, 2013 2:15 pm tarafından Celik

Reklam Widget

ÖzeL Database Editlemek [Resimli Anlatım]

Reiko
    Reiko
    Yarbay
    Yarbay

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 55

Leader Point Leader Point : 8004
    Nation Point Nation Point : 10320

Yaş Yaş : 32
    Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 12/08/09
    Nerden Nerden : İstanbul

ÖzeL Database Editlemek [Resimli Anlatım] Empty ÖzeL Database Editlemek [Resimli Anlatım]

Mesaj tarafından Reiko Salı Ağus. 06, 2013 1:55 pm

Evet beyler DB editlemeyi bilmeyenler için DB editleme dersleri hazırlıyorum. Basit derslerden başlayıp işi iyice profesyonelliğe taşıyacağım.

Aslında programlar ile edit yapmak çok kolaydır. Bende bunlardan bahsedeceğim.

En basit editler:

1-Drop Edit
    Bir takım programlar ile kolaylıkla editlenebilir. Tavsiyem Avcı'nın editörüdür.

Öncelikle drop editör programımızı tanıyalım.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Mavi ile gösterilen yer itemin numarasını ismini ve + kaç olduğunu gösterir
    Sarı ile gösterilen yer yaratık ve item arama bölümüdür.
    Kırmızı ile gösterilen yer seçili itemin özelliklerinin, bonusunun vb. yazdığı yerdir.
    Turkuaz ile işaretli yer seçili yaratığı gösterir.
    Siyah ile belirlenen yer ise hangi kutudan hangi itemin hangi oranla düşeceğini belirtir.

İtemi aradıktan sonra sol taraftan belirleyip drop ekleyeceğiniz yaratığı bulun. Yaratıkta hangi kutudan hangi oranla çıkmasını istiyorsanız ona göre ayarlayın. Kutuların yanındaki "+" işareti drobu eklerken en sağdaki bölüm ise droprate'dir.

Önemli: İtem eklerken kutudaki 1. ve 2. slota item koymayın. Koyacaklarınızı 3.4. ve 5. kutulara koyun. Buralar 1.2.3 kutudur. 4. ve 5. kutulara drop koyulamıyor. Buradaki 5 kutu COİN hariç kısımdır.
    Not: İtemin drop ratesini yazarken sonuna "00" ekleyin. Örnek: %30 drop rate için 3000 yazın.

İşaretsiz coin ve NP kısmı ise çıkacak para miktarı ve yaratığın vereceği NP'yi simgeler.

Drop editör dersi bitmiştir. Sorularınız için MSN profilimde yazıyor. İnventory Editör dersinde sıra

2- İnventory Editör
    İnventory'de istediğiniz yere istediğiniz itemi atabilirsiniz. İsterseniz küpe yerine chitin shell isterseniz silah yerine yüzün ya da kafalık yerine Kalkan.. Farketmez. Yeterki oyunda çıkartmayın.

Sarı ile gösterilen yere karakterin adını yazarak arama yaptırın.
    Mavi ile işaretli yerden arama yapıp itemi belirleyin. Altındaki Mat Yeşil renkli yer itemin özelliklerini gösterir. Adet kısmına yazdığınız sayı kadar item eklenir.
    Kırmızı ile gösterilen yer itemi koyacağınız slotu belirleyince çıkar
    Beyaz yer parayı belirtir coin simgesine tıklayıp değiştirirsiniz.
    Gri yer itemlerinizin ÇANTANIZDAKİ konumu
    En son yeşil renki yerden kaydedin.

3- Karakter edit

Karakterimizin Skillerini editleyedceğim. Ama Stat edit kodunu da koyacağım. Skilleri editlenmeden önce karakterimizde 12 state point varken bu halde:

Bu kodu Querry Analyzer'i açıyoruz üstte Master yazan yerden DB'nizi seçtikten sonra yapıştırıp F5'e basıyorsunuz..

[BILGI]update Userdata set strskill = 'ÿ'where struserid = 'Karakter ismi'[/BILGI]

Uyguladığınızda

(1 row(s) affected)

yazıyorsa olmuş demektir. Eğer hata veriyorsa hatasına göre anlam kazanır.

Ve 255 stat point oluyor sonuç:

Not: Bunu yaparken karakterin oyunda olmaması ve mümkün olduğunca eşya bulundurmaması tavsiye edilir.

Stat edit için kod ise:

[BILGI]update userdata set Strong = '255',Sta =
    '255',Dex = '255',Intel = '255',Cha = '255', Level =
    '80',Loyalty = 'VERCEĞİNİZ NP',Points = '255',Gold =
    '2100000000'
    where struserid = 'Karakter İsmi'[/BILGI]

Strong, Sta, Dex, İntel, Cha bunlara kaç yazarsanız statlar o olur. 255 yaparsanız tüm statlar 255'e edit olur. Level yerine 80 yazarsanız skill editi de yapmalısınız. Yoksa skill açtırmamış olursunuz. Loyalty ise karakterin NP'sini belirler. Dikkat eklemez, belirler. 100 NP varken siz 50 yazarsanız NP 150 olmaz. Points 255 yaparsanız dağıtılabilecek puanı belirlersiniz. Gold ise parasıdır. Kaç yazarsanız o kadar parası olur.

Forum Saati Paz Nis. 28, 2024 6:56 am